Armut şeklinde patatesli mantar

Armut şeklinde patatesli mantar

Armut şeklinde patatesli mantar
Kaynayan suda patatesleri haşladıktan sonra süzün. Patatesler soğuduktan sonra kabuğunu soyup ezin. Ezdiğiniz patatesleri bir tutam tuz, karabiber, bir tutam rendelenmiş muskat cevizi, yumurta sarıları ve 1 çorba kaşığı rendelenmiş parmesan peyniri ile tatlandırın.

Malzemeler
❱ 1,3 kg. patates
❱ 200 gr. mantar
❱ 2 adet yumurta sarısı
❱ Rendelenmiş parmesan peyniri

❱ Sarmısak
❱ Fesleğen
❱ Sızma zeytinyağı
❱ Muskat cevizi

❱ Tuz
❱ Karabiber
❱ Panelemek için 150 gr. galeta unu
❱ 3 adet yumurta
❱ 100 gr. un
❱ Süt

Hazırlanışı – Yapılışı
⟐ Kaynayan suda patatesleri haşladıktan sonra süzün. Patatesler soğuduktan sonra kabuğunu soyup ezin. Ezdiğiniz patatesleri bir tutam tuz, karabiber, bir tutam rendelenmiş muskat cevizi, yumurta sarıları ve 1 çorba kaşığı rendelenmiş parmesan peyniri ile tatlandırın.

⟐ Mantarları büyük doğrayın.

⟐ Tavada 2 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 diş sarımsağı soteleyip mantarları ekledikten sonra yüksek ateşte 5 dk. daha soteleyin.

⟐ Ocağın altını kapatıp bir tutam tuz, karabiber ve birkaç adet doğranmış fesleğen yaprağı ile tatlandırın. Patatesli karışıma armut şekli verip içini sotelediğiniz mantarlarla doldurun.

⟐ Panelemek için yumurtaları 1 çorba kaşığı süt ile çırpmadan karıştırın. Armut şekli verdiğiniz patatesleri önce yumurtaya sonra una bulayın. Tekrar yumurtaya buladıktan sonra galeta ununa bulayın. Fırın tepsisine yağlı pişirme kağıdı serip panelediğiniz armutları aralıklarla dizin.

⟐ Önceden ısıtılmış 180 derece fırında 10 dk. pişirip ılık olarak servis yapın.

⟐ (İsteğe göre defneyaprağı ile süsleyebilirsiniz.) – (haberturk)

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 80 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment