Türk Mantar Kompost Misel
 
İstiridye mantarcılığına başlarken
mantarcılığa başlarken, istiridye mantarcılığı,

« Mantarcılık üzerine soru ve cevaplar İstiridye Mantarı Üreticileri Dikkat I »

İstiridye Mantarhane tesisi nasıl olmalı?
Bu bölümde tarafımıza ulaşan bir e-maile soru cevap yöntemiyle açıklık getireceğiz.

Tesis kurulumunu siz mi yapıyorsunuz?
Evet, Tesis kurulumunu şirketimiz de yapabiliyor fakat sizin kendi tesisinizi nasıl kuracağınızı da öğretebiliyoruz. İşi yapacak olan elektrikçi, Demirci, Su işlerini yapan arkadaşlara her konuda bilgi veriyor ve yol gösteriyoruz. Uzman bir personel istediğiniz takdirde ücreti mukabilinde bir ziraat mühendisi gönderebiliyoruz. Projelendirme hizmeti de sunuyoruz. Tüm bunları bedava ve hiçbir ücret almadan yapıyoruz. Bir dua yeterli bizim için.

Bir istiridye Mantarhane tesisi nasıl olmalı?
Dikdörtgen bir yapıya sahip olmalı. Bu havalandırma için çok önemli.
Tavan yüksekliğiniz en az 2,5 metre, en fazla da 3,80 metre yüksekliğe sahip olmalı. Binanın bu değerlerin üzerinde olması durumunda içeride barındıracağınız alanınız fazla olacağından ısıtılacak ve soğutulacak metreküp olarak hava miktarınız fazla olacaktır, haliyle klimalar açısından elektrik sarfiyatınız fazla olur.
Etrafında yaşayanlar mümkün mertebe olmamalı. Zira havalandırma fanları gürültü yapar. Mantarhane de 7/24 her saat 2 dakika havalandırma yaparız. Bu durumda komşunuz olursa rahatsızlıklar yaşanabilir.

Üretim ile ilgili bilgilendirme eğitimi – seminer veriyor musunuz , veriliyorsa nerede, kaç gün ve ücretli mi?
Evet, mantar yetiştirme konusunda eğitim veriyoruz ve bunun için bir bedel almıyoruz yani ücretsiz. Bize bir dua etmeniz yeter. Denizli’de kendi tesisimizde yardımcı oluyoruz. Bana 1 gün ayırmanız yeterli.

Tesis anahtar teslim fiyatınız ne kadar?
Kompost dâhil yaklaşık 35.000 TL. Kendiniz de tesisinizi kurabilirsiniz. Eğer bizimle çalışmaya karar verirseniz yapılan harcamaları kalem kalem liste haline getirip size verilecek. Böylelikle başka yerlerle de fiyat karşılaştırması yapabilmenize olanak sağlanacaktır. Şirketimiz Danışmanlık adı altında hiçbir ücret talep etmeyecek ve almayacaktır. İnternet ortamında 3.000-5.000 TL rakamlar isteyen şahıslar var. Dikkatli olun ortalık çakal kaynıyor.

Üretim ile ilgili bilgilendirme eğitimi – seminer veriyor musunuz (veriliyorsa nerede, kaç gün ve ücretli mi?
Evet,mantar yetiştirme konusunda eğitim veriyoruz. Denizli’dekendi tesisimizde yardımcı oluyoruz. Bana 1 gün ayırmanız yeterli. Para almıyoruz. Bir dua yeter.

Kompost bir defaya mahsus mu alınıyor her üretimde hep alınacak mı?
Şirketimizin kompostları her 60 günde bir değiştiriliyor. Böylelikle yılda 6 defa üretim yapabiliyorsunuz hem de hiç riske girmeden.

Kompostların nakliyesi kime ait?
İstiridye mantarı kompost’unun nakliyesi size ait. Nakliye firmalarıyla görüşerek en uygun fiyatla sevkiyatı çözüme kavuşturuyoruz.

Tesis kurulduğu zaman mal kaç günde oluşmaya başlıyor?
Uzman personelimizin son kontrolünden sonra eksiklerin olmadığına ve yerin uygun olduğuna dair rapor verildikten en geç 1 hafta içinde ürünler sevk ediliyor.

Dört mevsim üretim oluyor mu, pazarı var mı?
Evet, 365 gün boyunca üretim yapabileceğiniz şekilde size uygulamalı eğitim veriyoruz. Her zaman mantarınızı piyasanın en yüksek fiyatından satmanızı sağlıyoruz.

İşe başlamadan önce sözleşme yapıyor musunuz?
Evet, sözleşme yapıyoruz ve bu sözleşme her iki tarafı koruyor. Yaptığımız sözleşme Tek tarafı koruyan bir sözleşme yapmıyoruz. Tüm taahhütlerimizi ve konuşulanları her şeyi kapsayan bir sözleşme yapıyoruz. Bizde söz senettir.
A.K.

Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Kendi kompostunu hazirla
Kayın-İstiridye Mantarı Üretimi Başladı
Çiftçilere mantar yetiştiriciliği eğitimi
122 milyon euroluk hibeye sadece 306 proje başvurdu
Kütüğe mantar aşıladık
Düzcede 136ton mantar üretiliyor
Sarayönüde mantar dibe vurdu

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi S...

Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu - Mantarcılık Programı Mantarcılık programı; 2012-2013 Eğitim Öğretim yılında Bitkisel ve Hayvansal Üret...

Mantar toplama incelikleri
Mantar toplama incelikleri

Mantar toplama incelikleri Sonbaharın gelişiyle beraber doğanın sunduğu yabani mantarlar da kendini göstermeye başladı. Bu yabani mantarları toplarken nelere dikkat etm...

Mantar kızartması
Mantar kızartması

Mantar kızartması tarifi Mantar en çok sevdiğimiz sebzelerden biridir. Her tür yapılışı özel ve güzeldir bizler için. Aşağıda bir kaç mantar kızartması tarifi...

Örtü Toprağı
Örtü Toprağı

5. Örtü Toprağı Kompost yüzeyinin yetiştirme sırasında misellerin primordium haline dönüşmesine engel olmayacak ve her an nem sağlayacak bir örtü maddesine ihti...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz