Türk Mantar Kompost Misel
 
Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu
Kocaeli Üniversitesi, Arslanbey Meslek Yüksekokulu, Mantarcılık Programı,

« Muğla Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu Adnan Menderes Üniversitesi Sultanhisar Meslek Yüksekokulu »

Kocaeli Üniversitesi Arslanbey Meslek Yüksekokulu - Mantarcılık Bölümü
Ülkemizde son yıllarda oldukça hızlı gelişme gösteren kültür mantarı üretimine ilgi artmaktadır. Bunun nedeni mantar üretiminin kontrollü koşullarda yapılması, ürün devresinin kısa olması, yüksek besin değeri ve ekonomik öneminin daha iyi anlaşılmasının yanında mantar talebinin de hızla artması ile açıklanabilmektedir. Programın amacı, Mantarcılık sektöründe her düzeyde görev alacak, özel bilgi ve beceri sahibi ara eleman yetiştirmektir.

Programın Amacı:Kültür Mantarı Üretimine olan ilgi giderek artmaktadır. Bunun sebebi mantarın besin değeri, üretiminin kontrollü koşullarda yapılması, yetiştirme devresinin kısa olması ve ekonomik önemi ile birlikte mantar talebinde ki hızlı artışla açıklanabilir. Programın amacı mantarcılık sektöründe mantar üretiminin her aşamasında görev alacak özel bilgi ve tecrübe sahibi ara eleman yetiştirmektir.

İş Olanakları: Programı tamamlayan ve tekniker unvanı alan mezunlar kamu sektöründe ve mantarcılık sektöründe çalıştırılabilecek niteliklere sahip olurlar.

Laboratuar İmkânları: Mantar üretim merkezimizde kültür mantarı ve kompost üretimi gerçekleştirilmektedir.

Mantarcılık programının amacı, önemli bir besin kaynağı olan mantarın, bilimsel olarak üretimini yapacak elemanlar yetiştirmektir. Mantar teknikerleri, resmi ve özel mantar üretim merkezlerinde görev alabilirler.

Programın Amacı: Mantarcılık programının amacı, önemli bir besin kaynağı olan mantarın bilimsel olarak üretimini yapacak elemanlar yetiştirmektir.

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler: Mantarcılık alanında biyoloji ve özellikle botanik alanı ile ilgili temel derslerden başka mantarın özellikleri ve mantar üretimine elverişli ortamlar ve mantarın pazarlanması ile ilgili dersler okutulur.

Gereken Nitelikler: Mantarcılık programına girmek isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, açık havada çalışmaktan ve bitki üretme faaliyetlerinde hoşlanmaları gerekir.

Mezunların Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler: Mantarcılık programını bitirenler "Mantar Teknikeri" ünvanı almaya hak kazanırlar. Mantar teknikeri çeşitli mantar türlerinin en verimli şekilde yetiştirileceği alanları belirler; mantarın üretimini, çeşitli aşamalarında denetler ve en sağlıklı ve verimli ürünün elde edilmesini sağlar. Mantar teknikerleri ziraat mühendisleri ile birlikte çalışır.

Çalışma Alanları: Mantar teknikerleri resmi veya özel mantar üretim merkezlerinde görev alabilirler.


Web: http://arslanbeymyo.kocaeli.edu.tr/Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
2.Gelişme Dönemi
Kestane Mantarı yetiştiriciliği
Yetiştiricilikte Kullanılan Malzemeler
Örtü Toprağı
Ranza Sistemi
Porçini Mantarı Yetiştiriciliği
Şişe kültürü

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Bunlar da ilginizi çekebilir

Mantar Yetiştiriciliği
Mantar Yetiştiriciliği

Mantar sıcaklık ve nem miktarı kontrol altında tutulabilen, havalandırılması kolay, güneş ışığı almayan yerlerde yetiştirilebilirler. Mağaralar, soğuk hava de...

İstiridye Mantarı
İstiridye Mantarı

İstiridye Mantarı, Pleurotus ostreatus Lamelli Soluk İstridye mantarı ((pleurotus pulmonarius) İstiridye mantarı kültür mantarı olarak da yetiştirilebilen çok az say...

Miseller
Miseller

Miseller mantarın beslenmesine yardım eden ve yüksek bitkilerdeki köklerin görevini yapan organlardır. Ayrıca misellerin mantarların çoğalmasında da rolü vardır. Hif...

Muğla Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu
Muğla Üniversitesi Ula Ali K...

Muğla Üniversitesi Ula Ali Koçman Meslek Yüksekokulu - Mantarcılık Bölümü Programın Amacı:Kültür Mantarı Üretimine olan ilgi giderek artmaktadır. Bunun sebebi ma...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz