Türk Mantar Kompost Misel
 
Mantarhanelerde Yeşil Küf ve Fumispor
Mantarhanelerde Yeşil Küf ve Fumispor, fumispor, yeşil küf,

« Kaç ve mantar topla Doğanın gizli hazinesi: mantar »

Yeşil Küf ve Bir çözüm önerisi
Merhabalar bizde sizin gibi bu siteyi uzun zamandır takip ediyoruz. Firmamız kültür ve istiridye mantarı üreticilerine ekipman satmaktadır.

Yeşil küf, mucor fuscus,rhizopus stolonier gibi 45 farklı küfe iyi gelen bu ürünü şimdiye kadar reklam olmasın diye bu sitede bu ürünü tanıtmadık. bu yazı zaten bilgi amaçlıdır.
Ancak bu sorunun büyüklüğü karşısında bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk.

Yeşil küf gibi fungal hastalıklar misel kaynaklıdır ancak tek sebep misel değildir. Miselin toplu bir şekilde, kompost içine ekim yapılmasıda küf oluşumuna sebep verir. Mantarhanenin az soğutulması, güneş ışığı ve çıkan mantarların kuruması, toplanmayan kuru mantarlar yeşil küfü oluşturabilir. Yeşil küf fungali zaten normal havada da ekim yaptığımız materyallerin içinde var .

Havadan bulaşması %35, materyallerden bulaşması % 80 olarak tanımlayabiliriz. Bu küf kompostun dış yüzeyinde oluşup yayılır, hava yolu ile ilerler.

Bu kısa bilgiler ışığında Fumispor ilacı bu olası küflenmeyi ve veya yayılmanın önüne geçer. Bu ürünü size biraz tanıtmak istiyorum : ürün küçük bir konserve büyüklüğündedir. Kapağı açılarak ateşle yakılarak kullanılır. Yanarken çıkardığı dumanda Ortho Phenyl Phenol içeriği vardır. Bu ilaçı solumamak gereklidir fakat gıda temasında asla zarar yoktur .Gıda temasına müsait bir üründür.

Bu ürünü yoğurt, çikolata, meyva suyu üreticileride kullanır.

Fumispore OPP ile çevrelenen hücrenin gözenekleri tamamen kapanır. Dışarıya alışverişi tamamen durur. Besinsiz kalan hücre (alışveriş yapamaz: O2, CO2, H2O, gaz, besin maddeleri...) bir süre sonar ölür. Bu süre mikroorganizma çeşidine gore değişir.
Bu süre minimum 1 saat ve maksimum 4 saattir.


Fumispor kullanılan bir mantarhanede yeşil kür oluşma oranı %85'den %15'e düşer. Yeşil kür oluşduğunda yayılma oranı %97'den % 25 düşer .
Özellikle kompost konmadan önce ilk 2gün içinde ve sarma başladığında kullanılması durumunda yeşil küfe yakalanma oranınız % 75 ise bu oran % 15e düşer.
Bizim firmamızda Fransız malı olan bu ürünün linki : www.kuzteksogutma.com/sihirbaz.asp?sayfa=sayfa&sayfaid=102
Yeşil küf ile sıkıntısı olanlar lütfen bu ürünü iyice incelesin . kompost üreticileri ve mantar üreticilerine tavsiye ederiz.
Kuztek Soğutma

Sponsor reklam alanı

_______________________
Buraya reklam verebilirsiniz
Evinde Gavcar Mantarı üretiyor
Kayseride istiridye mantarı üretimi yıllık 600 tona ulaştı
Sıcaklık ve Yağışlar Mantar Zehirlenmelerini Artırabilir
Mantar üretiminde 1 milyon liraya kadar hibe
Simavda mantar satışları yasaklandı
Rize^de Çaya Alternatif, Kayın Mantarı
Hobisiydi, şimdi aylık 1,5 ton mantar üretiyor

« önceki sonraki »
Yorumlar
Sponsor reklam
Vitrin Haberler
Sponsor reklam
Borcum var mı

Borcum var mı

Sitemizde ilerleyerek çok hızlı bir şekilde borç sorgulama yapma imkanı bulabilirsiniz. Vergi borçları, trafik, park, motorlu taşıtlar, su,elektrik, gaz, internet, telefon, askerlik vb borçlarınızı öğrenebilir, sorgulayabilir ve bu borçlarınızı mümkün derece internet üzerinden ödeyebilirsiniz. Daha fazlası için sitemizi ziyaret edin ...

Sponsor reklam
Expensive Hotels

Expensive Hotels

Some hotels are like heaven on earth with "out of this world" facilities, situated at great locations. Here is what spending more than the majority of the world`s annual income is on a single night in a hotel room looks like. These are the most expensive hotels in the world. Let`s take a quick trip ...

Sponsor reklam
Kargo Türkiye

Kargo Türkiye

Türkiye geneli ve Türkiye için hizmet veren tüm kargo şubelerinin adres ve telefonlarına ulaşabilirsiniz. Kargo şubeleriyle ilgili telefon ve adresler sizlerinde yardımıyla sürekli güncel tutulmaktadır. Kargo ile gelecekve gönderdiğiniz kargolarınızın gönderi takibi, gönderi sorgulama, kargo takibi, kargo sorgulama, kargom nerede işlemlerini sayfamızda yapabilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

İstiridye mantarı ye, kilo ver
İstiridye mantarı ye, kilo v...

GOÜ Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Türkekul "İstiridye mantarını, yağ oranının düşük olması dolayısıyla kilo problemi ya...

Kremalı Mantarlı Tavuk Tarifi
Kremalı Mantarlı Tavuk Tarif...

Kremalı Mantarlı Tavuk Tarifi Kuşbaşı şeklinde doğranmış fileto tavuk etleri ile sotelenen kestane mantarları, kremalı sosunda piştikten sonra sıcak sıcak servis ed...

Mantar Yetiştiriciliği
Mantar Yetiştiriciliği

Mantar sıcaklık ve nem miktarı kontrol altında tutulabilen, havalandırılması kolay, güneş ışığı almayan yerlerde yetiştirilebilirler. Mağaralar, soğuk hava de...

Mantarlı Karışık Et
Mantarlı Karışık Et

Mantarlı Karılık Et tarifi Malzemeler: 3 adet tavuk bonfile 4 dilim dana bonfile 200 gr. mantar 2 çorba kaşığı krema 2 çorba kaşığı sıvı yağ 2 çorba k...


            Cookies     Duyuru Burada görülürsünüz