Mantar alım | satım

sepette yaprak mantar

Mantar alım satım
Merhaba sevgili mantar üretimi satışı, kompost üretimi satışı, misel üretimi satışı yapan, mantar toplayan, toptan mantar alan arkadaşlar…

Bu bölümü elimizde bulunan mantarların ve yetiştiricilik malzemelerinin alış ve satış işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

Sayfanın sonunda yorumlara ilanınızı bırakabilirsiniz.
Bu bölümde elimizde bulunan mantarların alış ve satış işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz. Her türlü yenilebilir ve tıbbi mantarlarınızı bu bölümde satışı ve alımı için ilan bırakabilir, yorumda bulunabilirsiniz.

Aşağıda yenilebilir zehirsiz mantar çeşitleri yer almaktadır. Liste alfabetik olarak hazırlanmıştır.

Ayı Mantarı
Ayı mantarı, halk arasında “çörek mantarı” veya “porçini mantarı” isimleriyle de bilinmektedir. Ülkemizde yaygın olarak yetişen ayı mantarının etli şapka kısmı, sap kısmından daha koyu renklidir. Islakken parlar ve hafif yapışkandır. Rengi değişken, kestane veya soluk kahverengidir.

Biftek Mantarı

Biftek mantarının tadı, ekşimsi ve hafif asidiktir. Renk olarak çiğ ete benzeyen ve kesildiğinde gerçekten kırmızı bir renkte sıvı akıtan biftek mantarı yenilebilen en lezzetli mantarlardan bir tanesidir. Taze toplanmış biftek mantarı daha lezzetlidir ancak pişmesi biraz uzun sürebilir. Taze mantar hafif pembe-kırmızı renginden anlaşılabilir.

Borazan Mantarı
Borazan mantarı, Cantharellaceae familyasından yenebilen mantar türüdür. Latince adı Craterellus Cornucopioides olan bu mantar halk arasında trompet mantarı veya siyah trampet olarak da bilinir. Borazan mantarı, eski yunan mitolojisine göre bolluğu simgeler.

Çam Mantarı
Çam mantarı, ülkemizde nadir bulunan ancak Uzak doğu ve İskandinav ülkelerinde bol bulunabilen lezzetli bir mantar türüdür. Lezzeti ve nadir bulunması nedeniyle ekonomik olarak değerli bir mantardır.

Dünya mutfağında önemli yeri olan çam mantarı, matsutake mantarı olarak da bilinir.

Çayır Mantarı
Çayır mantarı, yaygın olarak toplanabilen değerli ve lezzetli bir mantardır. Çayır mantarının halkası beyaz, ince ve belirgindir. Etli kısmı beyaz, bol ve az suludur. Tadı ve kokusu mantarsı ve güzeldir.

Çayır mantarının düzenli olarak tüketilmesi iştahsızlık, zayıflık, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara karşı faydalı olduğu düşünülmektedir.

Çörek Mantarı
Çörek mantarı, halk arasında “ayı mantarı” veya “bolet mantarı” isimleriyle de bilinmektedir. Ülkemizde yaygın olarak yetişen çörek mantarının etli şapka kısmı, sap kısmından daha koyu renklidir. Islakken parlar ve hafif yapışkandır. Rengi değişken, kestane veya soluk kahverengidir.

Domalan Mantarı
Domalan mantarı, Dünyanın en lezzetli ve değerli mantarları arasında olan Trüf Mantarına ülkemizde verilen isimdir. Domalan mantarı, patates gibi yer altında ve meşe ve kestane ağaçlarının köklerine yakın yerlerde, toprağın 50 cm kadar altında yetişir. Ağaç köklerine yakın yerlerde yetişmesinin nedeni ise, kökleri emerek ihtiyacı olan şeker ve organik asitleri sağlamasıdır.

Fındık Mantarı
Fındık mantarı kahverengi, fındık ağaçlarının diplerinde yetişen bir mantardır. Yaz mevsiminde, fındık toplama zamanlarında yetişir. Boyları küçüktür. Aynı kökten birden fazla olur. Sütlü bir mantardır.

Gelincik Mantarı
Gelincik mantarı, Amanitaceae familyasından yenilebilen mantar türüdür. Latince adı Amanita Caesarea olan bu mantar Roma imparatorlarının favori mantarı olduğu için caesarea yani Sezar mantarı olarak da isimlendirilmiştir. Daha çok imparator mantarı olarak bilinen bu mantarın Şile ve Kandıra yöresinde halk arasında bilinen ismi gelincik mantarı veya gelin mantarıdır. Gelincik mantarı adı verilmesinin nedeni beyaz bir kabuğun içinde gelini andırmasıdır. Göksu Vadisi yöresinde ise Sarı göbelek olarak adlandırılır.

İstiridye Mantarı
İstiridye mantarı, en lezzetli ve ekonomik değeri olan mantarlardan biridir. Şapkası istiridye şeklini andırması nedeniyle istiridye mantarı olarak adlandırılmıştır. Doğada kavak ağaçlarında yetişmesi nedeniyle kavak mantarı olarak da bilinir.

Dünya da ticari olarak üretimi yapılan mantarlar içerisinde ikinci sırada olup Avrupa’da bolca tüketilmektedir.

Kanlıca Mantarı
Kanlıca mantarı en beğenilen mantarlardan biridir. Sote, ızgara, kızartma, közleme ve hatta ekmek olarak yenebilir. Kanlıca mantarı, halk arasında çıntar, çam meltisi, melki mantarı, kızıliçi mantarı veya tillice mantarı diye de bilinir. Türkiye’de en çok bilinen yaban mantarı türüdür.

Karakız Mantarı
Karakız Mantarı yol kenarlarında, çiğnenmiş olan otlaklarda, parklarda yetişir. Kalkerli topraklarda Eylül, Ekim ve Mayıs aylarında kümeler halinde görülür. Batı Karadeniz bölgesinde karaböcü mantarı olarak da bilinir. Sık sık karaçam altında yetişen bu mantar iyi bir yemeklik mantardır.

Kavak Mantarı
Kavak mantarı, ülkemizde istiridye mantarına verilen diğer isimlerden birisidir. İstiridye mantarı genellikle kavak ağacı gövdesinde yetişmesi nedeniyle kavak mantarı olarak bilinir.

Kayın Mantarı
Kayın mantarı da ülkemizde istiridye mantarına verilen diğer isimlerden birisidir. İstiridye mantarı kayın ağacı gövdesinde yetişmesi nedeniyle kayın mantarı olarak bilinir.

Kaypak Mantar
Kaypak mantar, Suillaceae familyasından, yenilebilen bir mantar türüdür. Latince adı Suillus luteus olan bu mantar çok yaygın olmayan mantarlardan biridir. Genellikle çorba, kızartma ve güveç malzemesi olarak yemeklerde kullanılır.

Kestane Mantarı
Kestane mantarı, beyaz kültür mantarının daha büyük ve koyu renkli olanları portobello mantarı olarak adlandırılır ve kestane mantarı da Avrupa ülkelerinde portobello mantarı olarak bilinir.

Kestane mantarı, ülkemizde en bol üretilen ve en lezzetli mantar türleri arasında yer alır. Neredeyse her markette kestane mantarı bulma şansınız vardır.

Kuzu Göbeği Mantarı
Kuzu göbeği mantarı, yumurtaya benzer ve düzensiz oyuklara sahiptir. Köşeli ve geniş oylukların kenarı dolambaçlı ağ görünümündedir. Kırmızımsı ve sarıdır.

Ülkemizde ve dünyada çok bilinen ve yenen mantardır. Bir defada çok fazla yenmemelidir. Yavaş pişirilirse daha lezzetli olur. İpe dizilerek kurutulabilir ve kış için saklanabilir.

Kükürt Mantarı
Kükürt mantarı çürükçül bir odun mantarıdır. Bu nedenle çürümüş ağaç köklerinde veya kütüklerinde yetişir.

Kükürt mantarı, şekli nedeniyle Avrupa’da ağaç ıstakozu, ağaç yengeci ve ağaç tavuğu olarak adlandırılır. Ülkemizde ise genellikle yabani kiraz ağacında yetiştiği için kiraz mantarı olarak bilinir.

Şemsiye Mantarı

Şemsiye mantarı uzun ve ince sap üzerinde geniş şapkası ile şemsiye şeklinde bir mantardır. Halk arasında turna bacağı olarak da bilinir. Ülkemizde bol bulunan lezzetli bir mantar türüdür.

Tirmit Mantarı

Tirmit mantarı, Russulaceae familyasından yenebilen bir mantar türüdür. Latince adı Lactarius volemusolan bu mantar çiğ olarak tüketilebilen iyi bir mantardır. Tuz ve baharatla beraber kızgın yağda kızartıldığı zaman çok lezzetli olur. Anadolu’nun farklı yerlerinde ise geyik mantarı olarak adlandırılır.

Trüf Mantarı

Trüf mantarı, ağaç köklerinde toprağın altında yetişen yenilebilir mantar türüdür. Tek çeşit bir mantar türü olmayıp toprak altında yetişen mantarlara genel olarak trüf mantarı adı verilir. Yenilebilir mantar türlerinin içinde en lezzetli mantarlardan bazıları trüf mantarının farklı çeşitleri olup özellikle İtalya, Fransa ve İspanya’da bolca tüketilir.

Halk arasında domalan mantarı veya keme olarak da bilinen trüf mantarının en lezzetli ve değerli çeşidi Tuber magnatum adı verilen beyaz trüf mantarıdır.

Yumurta Mantarı

Yumurta mantarı, Cantharellaceae familyasından yenebilen bir mantar türüdür. Latince adı Cantharellus cibarius olan bu mantar lezzetli bir mantardır. Tuz ve baharatla beraber kızgın yağda kızartıldığı zaman çok lezzetli olur.

Ürettiğiniz mantarı kime satabileceğiniz, günlük üretim kapasitenize ve üretim yerinizin yerleşim yerlerine uzaklığına göre değişmektedir. Mantarını satabileceğiniz yöntemlerden bazıları şunlardır;

1-Mantar Toptancıları

2-Pazar Tezgahları, Organik Pazarlar

3-Restaurantlar, Oteller

4-Perakende Olarak Kendiniz

5-İnternet Üzerinden

Tahmin edersiniz ki ürün tanıtımınız ve potansiyel müşterilerinize ulaşma şansınız internet üzerinden çok daha yüksektir. Bu amaçla ücretsiz ilan vermenizi sağlayarak ticaretinize katkıda bulunmak istiyoruz.

Mantar türleri hakkında bilgi sahibi olmadan yabani mantar toplama işine girmeyin. Uygun çalışmalar ve araştırmalar yapmadan yabani mantar toplamanız ve yemeniz ciddi problemlere neden olur. Yenilebilir türlere benzeyen bir sürü zehirli mantar çeşidi vardır. Konuyla ilgili yardımcı olabilecek birini tanımıyorsanız Mantar Üreticileri Birliği gibi kurumlara başvurabilirsiniz.

Sattığınız mantarı daha yüksek fiyatla satabilmek için devamlı olarak belirli bir kalite standardı tutturmanız ve mantarı görsel olarak albenili bir hale getirmeniz gerekebilir. Örneğin mantarı kasalar ile toptancılara satmak yerine yıkayıp paketleyip marketlere satmak en az 2-3 lira daha yüksek fiyatla satmanızı sağlayabilir.

Bölgemizde mantar fiyatı, mantar fiyatları, kültür mantarı maliyetleri nedir?

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümüden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
(Visited 127 times, 1 visits today)

Alakalı yazılar

54 Thoughts to “Mantar alım | satım”

 1. özgür güzel

  İstiridye mantarı üretiyoruz Bandırma ve çevresi için sipariş alınır buradan ulaşabilirsiniz

 2. ufuk kalekahyası

  15-20 gün sonra çıkacak 1,5 ton kadar kültür mantarı bulunur. Toptan almak isteyenler veya üretim siparişi vermek isteyen varsa ulaşabilir. Bayburt

 3. ali kocabas

  Truf mantarı alınır . konya

 4. ayşe elmacı

  adana da aylık 2-3 ton arası kültür mantar üretimi yapmaktayım. iyi günler dilerim.

 5. yusuf furkan

  Kültür mantarı satışlarımız devam ediyor. Nakliye tarafımıza aittir. Eskişehir

 6. nazlı diker

  trüf mantarı almak istiyorum, yardımcı olabilecek var mı? Antalya

 7. sıtkı bolat

  Elimde 1kg beyaz trüf mantarı var. İlgilenenler ile görüşebilirim. istanbul

 8. ahmet gündüz

  Merhaba ben istiridye mantarı üretimi yapmak istiyorum satışını nasıl yapabilirim acaba Samsun’da yapmak istiyorum.

 9. belgin

  Merhaba, istiridye mantarı yetiştiriyorum her zaman ürünümüz çıkıyor almak isteyenler iletişime geçebilir. istanbul

 10. yunus hamamcibasi

  Haftalık 3 4 ton kültür mantarı temin edilir ihtiyaca gore adrese teslim ederiz. İstanbul

 11. nur

  İstiridye mantarı şatışımız vardır her zaman isteyenler ulaşabilirler Ankara

 12. hüseyin tapik

  Selam Beyaz koru kulağı mantarına ihtiyacımız var. Acildir, ulaşınız. istanbul

 13. hidayet taşdoğan

  Gaziantep nurdağı ilçesinde istiridye mantarı üreticisiyim elimde hazır mantar bulunmakta.

 14. ibrahim

  mersin ve çevresinden günlük 100-150kilo kültür mantarı satabilecekler benimle irtibata geçebilirler mi?

 15. erdem

  istanbul küçükçekmece ve civar ilçelerden istiridye mantar alımı yapılır. mantar ı üretimhanenizden teslim almaktayız. ve ödemelerde nakit yapılmaktadır. herkese bol hasatlar.

 16. Nazmi Özaltun

  her gün 400-500 kg civarın dılbıran mantarı topluyoruz alıcılar mail yada telefon yoluyla ulaşırsa seviniriz. sinop

 17. ali inceöz

  istiridye mantarı üretimi yapmaktayız. fresh arabalarımızla işyeri ve satış yapan arkadaşlara toptan dağıtım yapmaktayız. izmir menderes de yılın 12 ayı kültür ve istiridye mantarı bulunur.

 18. erol

  merhaba,istediğiniz kadar sütlüce mantarı toplayabilirim.elimde 200 kg kadar var. tekirdağ

 19. orhan ocak

  Turuf mantari bulunmaktadir ilgilenenlerle iletisime gecebilirim.

 20. abdullah bilgin

  Bursa’da istiridye mantarı ön siparişle üretim yapılmaktadır ihtiyacınızı söyleyin üretimi yapalım toptan ve perakende satışlar mevcuttur

 21. hakan alkan

  Domalan mantarı – keme satıcısıyım. sipariş vermek için bana ulaşın.ayrıca elınızde varsa alabılırım. Buradan ulaşabilirsiniz.

 22. muhammet ali

  Yüklü miktarda türf mantarı tedarik edilir , ilgilenenlerin iletişime geçmesi önemle rica olunur.

 23. ömer demirel

  Toptan istiridye mantarı verilir.

 24. ömer eryılmaz

  Hatay Antakya Bozhöyük Köyünde yaşayan Fen Bilgisi Öğretmeniyim. Ön sipariş ile kuzu göbeği mantarı doğal ortamda itine ile yetiştirilir.

 25. erzade can ovalı

  Toptan ve Perakende Satışlarımız Mevcuttur Lütfen İletişime Geçiniz..

 26. qasimova sekine

  Mrb arkadaşlar.nen trüf mantarı satıyorum. Türkiyede alıcı bulabilir miyim?
  nahçıvan

 27. yunus kutlu

  Acil yüklü miktarda porcini ve shitaki mantarı ihtiyacımız vardır. mail ile irtibata geçebilirsiniz.

 28. ismail

  kuzu göbegi mantarinı doğadan topluyorum. kayseride alıcı bulabilirmiyim. şu anda elimde bir kg yakin var yakın zamanda toplamıştim.

 29. abdullah çubukcu

  Sa herkese hayirli isler bilecikte toptan ve perakande istridye mantari ve kompos satisimiz vardir

 30. Emre Topçu

  toptan mantar satışınız varmıdır varsa istiridye ve kültür mantarı dökme ve paket fiyatlarını öğrenebilirmiyim örneğin 250kg 500kg 1000kg da fiyatlar ne olur?

 31. okan akpolat

  istanbul bağcılarda kültür mantarı kompost satışı.
  ödevinizmi var? mantar miseli (tohumu) aldınız saksıya ektiniz çıkmadımı? öğretmen size performans ödevimi verdi. istanbul bağcılar belediyesine ait engelliler sarayında kültür mantarı satışı ve torbalarda hazır kompost satışı yapılmaktadır. sizlerde hazır mantar çıkmış kompost torbalarından satın alabilirsiniz.

 32. Ergün Turan

  bölgemizde kaliteli kuzu göbeği mantarı mevcut. sağlam alıcı şahıslarla irtibata geçip satmak istiyorum. yaş ve kuru fiyatlarınızı bekliyorum.

 33. Hüseyin

  arkadaşlar ben balıkesirin sındırgı ilçesinde istaridye mantar üretimine başladım bu ürünlerimi toptan alacak güvenilir ve sürekli alacak arkadaşlarımın aramasını bekliyorum, acil

 34. kar mantar

  istiridye mantarı kompost satışımız vardır.

 35. ismail bayram

  ben denizlide yaşıyorum 1,5 kg kadar siyah türüf buldum sizmi alrsınız yada nereye satabirim? birde fiyatı ne kadardır?

 36. Gökhan yanıkkaya

  Elimde kurutulmuş bolet mantarı var isteyene satarım iletişime geçin

 37. İsmail doğan

  Elimde 150 kg beyaz trüf mantarı var almak isteyenler arasın lütfen

 38. nevzat özer

  mevsiminde ayı mantarı bulunur almak isteyen irtibata geşsin.

 39. Kerim Uykun

  sedir mantarı (matsutake) alıcısı var mıdır?

 40. Fahri BAŞ

  Merhaba,
  Agaricus spp. Beyaz Şapkalı Kültür Mantar kompost + örtü toprağı (perlit kullanılmayan) ihtiyacımız bulunuyor.
  5.000kg. / 60Gün + 5.000kg. / 60Gün kesintisiz, sürekli kompost ve örtü toprağı sağlayacak işletmelerin bağlantı kurmasını rica ederiz. Sevkiyat bünyemizdeki araç ile yapılacaktır.

 41. ismail ilhan

  günlük çam merkisi toptan satışı yapılır.

 42. mustafa dönmez

  Günlük ayı mantarı satılır 100-150 kg. Ulaşmak isteyenler arayabilir.

 43. Gökhan

  bence sağlam ve dürüst kişi veya işletmeleri burada yazsanız daha iyi olur.en azından kötü niyetli kişiler temizlensin, bundan sonra daha fazla kişinin canı yanmasın bende araştırıyorum ama bu sitedeki şikayetler gördükten sonra kime güveneceğimi sorgulamam lazım!

 44. adnan altıntaş

  merhaba; 12 ay kesintisiz istiridye mantarı üretimi yapmaktayız. sürekli ve toptan alacak arkadaşlar, söz konusu numaradan iletişime geçebilirsiniz…. Ayrıca kompost satışımız da devam etmektedir

 45. çağdaş aydın

  500 metrekare kapalı istiridye mantarı üretim tesisimizde sürekli üretimimiz vardır, ilgilenenler 7/24 iletişime geçebilir.

Leave a Comment