Mantar beyin kanaması riskini azaltıyor

mantar ve beyin etkis

Mantar beyin kanaması riskini azaltıyor
Malatya Ziraat Mühendisler Odası Başkanı, mantarın beyin kanaması ve damar sertliği riskini yavaşlatıcı özelliğe sahip olduğunu belirtti.

Ziraat Mühendisler Odası Başkanı, yaptığı yazılı açıklamada, her yıl gündeme gelen mantar zehirlenmeleri nedeniyle insanların yanlış bilgilenme ve yanlış anlamalardan dolayı mantar tüketimi konusunda tereddütler yaşadığını kaydetti. Ziraat Mühendisler Odası Başkanı, “Bölgede tüketim alışkanlıklarından kaynaklanan nedenlerle fazla tüketimi olmayan kültür mantarlarının gerek yetiştiricilik, gerekse de besin değeri bakımından oldukça önemli bir ürün” olduğuna dikkati çekti.

Ziraat Mühendisler Odası Başkanı, açıklamasında şu bilgilere yer verdi: “Kültür mantarı, tüketiminin yaygınlaşması, buna bağlı olarak da yetiştiriciliğin yaygınlaşması gereken bir üründür. Tarımsal üretimin temelinde yeterli ve dengeli insan beslenmesi için ihtiyaç duyulan sağlıklı besin maddelerini içermesi esastır. Tamamen doğal yetiştirilen, yetiştiricilik aşamasında hiçbir kimyasal maddenin kullanılmadığı, insan sağlığına zarar verecek hiçbir ilave kimyasal katılmayan bir üründür. Beyin kanamaları, damar sertliği, virüs enfeksiyonları ve daha birçok hastalıklar üzerinde yavaşlatıcı ve önleyici etkisi bulunduğu, kan kolesterolünün ortadan kaldırılmasında, kan dolaşımının düzenlenmesinde de olağanüstü etkili olduğu belirtilmektedir.”
( Cihan )

Bunu da oku :  Neden her mantar aynı lezzette değildir?

Street names for psilocybin
Drug dealers rarely sell psilocybin under its real name. Instead, the drug may be sold as:
? magic mushrooms
? shrooms
? boomers
? zoomers
? mushies
? simple Simon
? little smoke
? sacred mushrooms
? purple passion
? mushroom soup

Psilocybin as a treatment for depression
Discussions are ongoing about whether psychological specialists can use psilocybin and similar hallucinogens as a treatment for depression.

Two studies have looked at psilocybin as a treatment. One study examined the ability of psilocybin to reduce depression symptoms without dulling emotions, and the other assessed the relationshipTrusted Source between any positive therapeutic outcomes and the nature of psilocybin-induced hallucinations.

While some researchers are looking into some therapeutic uses for psilocybin, they still, at present, regard psilocybin as unsafe and illegal.
cubes

ADS
Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 5]
(Visited 176 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment