Mantarhane devir | kiralama | satış

istiridye düğme mantar mantarhane

Mantarhane devir | kiralama | satış
Merhaba sevgili mantar üretimi satışı, kompost üretimi satışı, misel üretimi satışı yapan, mantar toplayan, toptan mantar alan arkadaşlar…

Bu bölümde elimizde bulunan mantarhanelerinizin, mantar üretim yerlerinin, mantar çadırlarının kiralama, satış ve devir işlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz. Her türlü mantar odası, mantarhane, mantar çiftliği, mantar çadırı vesaire işlerini bu bölümde kiralama, devir ve satışı ve alımı için ilan bırakabilir, yorumda bulunabilirsiniz.

Ticari olarak bir istiridye mantarı üretim tesisi kaç m2 alanda yapılmalıdır?

En az 3 odalı 300 m2 bir alanda yapılmalıdır.

Tünel veya çadır sisteminde istiridye mantarı üretimi yapılır mı maliyeti ne kadardır?
Kayın mantarı (İstiridye mantarı) üretim çadırları; üretim için mükemmel yetiştirme ortamlarıdır. Aynı ölçülerde bina kurmaktan yarı yarıya daha ucuza kurulabilmektedir.

Mantarhane kurulduktan sonraki süreç ne olacak?
Mantar işinde para kazanmak istiyorsanız araştırıp kompostun nasıl yapıldığını öğrenin ve azar azar kendi kompostunuzu yapın. Eğer siz değil de kompost satanları zengin etmek istiyorsanız kompost satanlardan hazır kompost alın. Kompost tesise konulduğu günden itibaren 23-30 güne kadar kuluçkasını tamamlayacaktır. Kuluçkası tamamlanan kompost soğuk üretim alanına alındıktan yaklaşık 6 gün sonra mantarlar toplanmaya başlanır. Kuluçka bitiminden itibaren 60 gün boyunca hasadı yapılır. 3 flaştan fazlası pek önerilmez.

100 m2 mantarhaneye ne kadar kompost koyabiliriz?
İşletmenin durumuna göre farklı tonlarda kompost koyabiliyoruz. Genelde 100 m2 bir alana 8-10 ton kadar kompost sığar. En az 10 ton diyen kişiler ürettikleri kompostları satmak için abarttıkları bir rakamdır inanmayın. 100 m2 yılın her mevsimi 10 ton kompost sığdırırsanız havalandırma ve hijyen problemleri çıkar üretim artmaz azalır.

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 10 times, 1 visits today)

Alakalı yazılar

Leave a Comment