Mantarlı tavuk sote

Mantarlı tavuk sote

Mantarlı tavuk sote
Soğanı soyup rendeleyelim, sarımsakları ince ince keselim. Mantarları akar su altında temizleyip incecik dilimleyelim. Önce soğan ve sarımsağı kızgın yağda 2-3 dakika çevirelim. Ardından tavuk butlarını ve mantarları da ekleyelim.

Mantarlı tavuk sote tarifi
Malzemeler (4-5 kişilik):
? 350 gr. kuşbaşı tavuk eti
? Yarım kg. mantar
? 2 adet soğan
? 2 adet domates

? 100 gr. haşlanmış bezelye
? 3-4 adet sivri biber
? 3/4 çay bardağı sıvı yağ

? 4-5 diş sarımsak
? Tuz, kara biber, kekik

Yapılışı:
Tavaya sıvı yağı alıp, küp doğranmış soğanları ve kuşbaşı tavuk etlerini ilave edelim. Arada bir karıştırarak,tavuk etleri iyice yumuşayana dek pişirelim.

Mantarları ince ince doğrayalım. Doğranmış mantarları tavuğa ilave edip, mantarlar suyunu bırakıp çekene dek kavurmaya devam edelim. Domatesleri kuşbaşı iriliğinde doğrayalım.

Doğranmış domatesleri ve haşlanmış bezelyeleri, doğranmış sivri biberleri, tuz, kara biber ve kekiği tavuklu mantarlı karışıma katalım.

Arada bir karıştırarak pişirelim. Daha sonra servis yapalım.

Tavuklu mantar sote, ikinci tarif
Malzemeler (4-5 kişilik):
? 4 tavuk budu
? 5 orta boy mantar
? 1 adet soğan
? 2 diş sarımsak

? 2 adet domates
? Yarım çay bardağı sıvıyağ
? 1 çorba kaşığı sirke
? 1 su bardağı su
? Tuz, kekik, karabiber

Yapılışı:
Soğanı soyup rendeleyelim, sarımsakları ince ince keselim. Mantarları akar su altında temizleyip incecik dilimleyelim. Önce soğan ve sarımsağı kızgın yağda 2-3 dakika çevirelim. Ardından tavuk butlarını ve mantarları da ekleyelim. Bir iki dakika çevirdikten sonra en son do-. matesleri ilave edelim. Domatesler suyunu çekene kadar kavuralım. Suyunu çekince 1 su bardağı su, tuz, karabiber ve kekiği ilave edelim. Çok kısık ateşte tavuk butları yumuşayana kadar pişirelim. Sıcak olarak servis yapalım.

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 356 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment