Zhu Ling

Zhu Ling

Zhu Ling
Aynı zamanda Grifola umbellata olarak da bilinen Polporus umbellatus (“Şemsiyeye benzer polipor”) tek bir saptan yoğun rozetler halinde gelişen beyazımsı gri bir mantardır. Çin, Avrupa ve Amerika’nın Doğusu ve Kuzey’inin orta bölgelerinde yaprak döken ormanlarda bulunur; ölü ağaç köklerinde ya da huş ağacı, akçaağaç, kayın ve söğüt köklerinde büyür.
Tarif: “Şemsiyeye benzer polipor”, beyazımsı gri renkte, Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’da bulunur.
Aktif bileşenler: Ergosterol, çözünen polisakkarid I (Gu-I), x-hidroksi-tetrakosanoik asit, biotin, protein ve çeşitli mineraller (potasyum, kalsiyum, magnezyum ve demir dahil)

Kullanımlar
Antikanser etki: Akciğer ve diğer kanserlerin tedavisinde kullanılır; hayvan çalışmalarında in viro ve in vivo olarak belirgin antitümör etkinlik sergilemiştir; kemoterapinin yan etkilerinin azaltılmasına yardımcı olur.
Bağışıklığın pekiştirilmesi: Bağışıklık sisteminin performansını uyarır ve artırır ve IgM üretimini hızlandırır ve monositlerin gücünü pekiştirir.
Karaciğer sağlığı: Kronik hepatit semptomlarının yatıştırılmasına yardımcı olabilir; karaciğer sirozu olan 39 hastadan 17’sini iyileştirmiş ve diğer 19’unda anlamlı düzelme gerçekleştirmiş bitkisel bir formülün bileşeni olarak kullanılmıştır.
Çeşitli kullanımlar: S. Aureus ve E. Coli’ye karşı in vitro antibiyotik etkinlik sergilemiştir; saç uzamasına yardımcı olabilir.

This Polypore is generated in nature from within an underground sclerotium. On sterilised substrates fruit bodies appear directly on the mycelium, as a central mycelium stem on which a bundle of individually stemmed caps are gathered, each sized 4 to 6 cm.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 13 times, 1 visits today)

Alakalı yazılar

Leave a Comment