Atık kompost alım | satım

Atık kompost alım | satım

Atık Mantar Kompost Alış – Satışı
Merhaba sevgili mantar üretimi satışı, kompost üretimi satışı, misel üretimi satışı yapan, mantar toplayan, toptan mantar alan arkadaşlar…

Bu bölümü elimizde bulunan atık mantar kompostlarının alış ve satış işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz.

Mantar hasatlarından sonra verimsiz kompostlarınıza ne yapmaktasınız? Onları bir yere atıp, üzerine para verip mi onlardan kurtulursunuz yoksa…?

Ülkemizde son yıllarda mantar yetiştiriciliği büyük ölçüde artmıştır. Mantara olan talebin her geçen gün artmasıyla birlikte var olan tesisler üretim kapasitelerini arttırırken yeni tesislerin de açılmakta olduğunu görüyoruz. Söz konusu tesislerde mantar kompostu, parçalanmış samana genellikle tavuk yada at gübresi, su, jips ve gerekli gübreler ilave edilerek kompostlaştırılmasıyla elde edilmektedir. Söz konusu materyale misel aşılandıktan sonra üzerine genellikle belirli ölçüde kireçlenmiş peat tabakası serilerek üretim yapılmaktadır.

Mantar üretim yerlerinizden uzak bir yerde arsanız, tarlanız varsa eğer işi bitmiş kompostları orada biriktirerek bekleterek humus haline getirebilirsiniz. Daha sonra bu humusu çiçekçilere ya da bahçelere organik gübre olarak verebilir ya da tarlalara direkt vererek gübreye dönüştürebilirsiniz.

Türkiye’de mantar üretimi yapan işletmelerden yılda 10.000 ton dolayında atık mantar kompostu ortaya çıkmaktadır. Yapılan araştırmalarda atık mantar kompostunun meyve ve sebze tarımının yanı sıra süs bitkileri yetiştiriciliğinde de belli koşullara uyularak kullanılabileceği bildirilmektedir.

Bunu da oku :  Mantar kitleri alım | satım

Atık mantar kompostunun 6 ay çürütüldükten sonra sebzecilikte fide ortamı, 2 yıl çürütüldükten sonra ise organik gübre veya tekrar mantar üretiminde örtü toprağı olarak kullanılabileceği belirtilmiştir.

Unutmayın, mantar kompostu çok değerli bir gübredir ve kesinlikle bedavaya dağıtmamanızı ve ondan da kar etmenizi öneririz.

Yanmış çiftlik gübresinin çok pahalı olmasından dolayı çilek yetiştiriciliğinde mantar kompostu atığının çiftlik gübresine alternatif olarak kullanılıp kullanılamayacağını araştırılmıştır. Deneme Douglas çilek çeşidiyle, yaz dikim sisteminde frigo bitkiler ile kurulmuş ve hem mantar kompostu atığı (test materyali) hem de yanmış çiftlik gübresi (kontrol) kullanılmıştır. Mantar kompost atığı ve yanmış çiftlik gübresi hektara 10, 20 ve 40 ton dozlarında kullanılmıştır. Deneme 3 yinelemeli Tesadüf Bloklarına göre yapılmıştır. Yetiştirme periyodu boyunca erkencilik, bitki başına verim ve meyve kaliteleri incelenmiştir. İki yıllık denemenin sonuçlarına göre çilek yetiştiriciliğinde mantar kompostu atığının yanmış çiftlik gübresine alternatif olarak kullanılabileceği saptanmıştır.


Kayın Mantarı Hasad sonrası Torbaların Organik Değerlendirmesi

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümünden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 298 times, 1 visits today)

Related posts

30 Thoughts to “Atık kompost alım | satım”

 1. abdullah zengin

  istanbul avrupa yakasinda kültür mantari yetiştirmek istiyorum kot 1 100 metre kare yerim var yardimci olacak arkadaş varmi 0535 573 80 92

 2. Özhan

  Merhaba Hatay Arsuz dan yazıyorum elimde 2600 adet kültür mantarı kompost atığı var ilgilenen arkadaşlar ücretsiz bir şekilde işçi getirmek şartı ile alabilirler.irtibat tel05368602901

 3. İbrahim

  Bolu bolgesinde 2ayda bir 60ton mantar kompost atığı cikarmaktayiz.kutahyadan gelen torf topragiyla karışık a kalite.satin almak isteyen arkadaşlar buradan ulaşsınlar.

 4. Resul

  elimde 2 flas tamamlanmış kompost var ister atık olarak alabilirsiniz isterseniz işleyebilirsinz yerim istanbul bahçelievlerde

  1. abdullah zengin

   resul bey bende avrupa yakasindayim kültür mantarai yetiştirmek istiyorum yardimci olurmusunuz 0535 573 80 92

 5. Mehmet

  atık kompostlarınız degerlendirilir. nakliye sizden bedava alabilirim veya kendi araclarimizla ucreti karsiligi sizi bu dertten kurtarabilirim. Sakarya

 6. Halil Kesici

  eskiden çevremdeki tarlalara döküyordum kompostu, tonunu kaçtan alırsınız

 7. göksel kulbay

  Bende yaklaşık 2000 torba istiridye mantarı kompostu var yaklaşık torbalar 5 kg torba adeti 1 TL dir almak isteyen arayabilir, yardımcı oluruz.

 8. Serkan

  arkadaşlar atık kompost ilanını siz nasıl anladınız :)) vatandaş yeni bir sektör kurmuş.. diyorki atık kompostlarınız degerlendirilir. nakliye sizden bedava alabilirim veya kendi araclarimizla ucreti karsiligi sizi bu dertten kurtarabilirim… açıklaması şu mehmet bey diyorki atık kompostlarınızı gelirim kapınıza alırım bedava para vermeden sizdende nakliye paramı alırım..veya nakliyeyi siz ödersiniz kompostu bana gönderirsiniz nakliyeyi siz verirsiniz.. sizde güzel hizmet diyorsunuz 🙂

 9. Gokhan

  arkadaşlar elımde 10 ton kompost var ucretsız gelıp alan arkadaş varsa yer eyupte 3 flaşa gecıyor ıster alıp mantar alın ıstersenız kullanın. toprakta gubre yapın bırde 10 ton kapastelı yerım var devredıyorum fıyat 9000 tl ıcındekı manzemeler yenıdır cok az kullanıldı

 10. Züleyha Yiğit

  merhaba, atık kompostların satış fiyatı ve şartları nelerdir.

 11. Ferhat Özdemir

  elimizde 25 ton kadar gübre haline gelmiş istiridye mantar kompostu var ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler. yerimiz antalya döşemealtındadır

  1. Mustafa

   İyi günler. Halen mantar işine devam ediyor musunuz. Elinizde atık kompost var mi

 12. Gökhan Kahyaoğlu

  elimde 50 ton civarında atık istiridye mantarı kompostu var almak isteyen olursa ücretsiz olarak vereceğim . ilgilenenler mail adresimden ulaşabilir.

  1. Мехмет

   Merhaba ben tüm kompost atıklarını alabilirim.

 13. adem

  yanmış çiftlik gübresinin çok pahalı olmasından dolayı çilek yetiştiriciliğinde mantar kompostu atığının çiftlik gübresine alternatif olarak kullanılıp kullanılamayacağını araştırılmıştır. deneme douglas çilek çeşidiyle, yaz dikim sisteminde frigo bitkiler ile kurulmuş ve hem mantar kompostu atığı (test materyali) hem de yanmış çiftlik gübresi (kontrol) kullanılmıştır. mantar kompost atığı ve yanmış çiftlik gübresi hektara 10, 20 ve 40 ton dozlarında kullanılmıştır. deneme 3 yinelemeli tesadüf bloklarına göre yapılmıştır. yetiştirme periyodu boyunca erkencilik, bitki başına verim ve meyve kaliteleri incelenmiştir. iki yıllık denemenin sonuçlarına göre çilek yetiştiriciliğinde mantar kompostu atığının yanmış çiftlik gübresine alternatif olarak kullanılabileceği saptanmıştır.

 14. emre

  genelde mantar kompostu at gübresinden oldugundan eskisi bile cok degerli gübredir zaten

 15. sevgi

  geçen sene komşumuz bahçesine mantar kompostu atarak belledi.mısır,fasulye ve bazı sebzeler ekti.mısırlar yetiştiğinde görmeliydiniz.her fidanda 2 -3 koçan vardı ve 4-5 metreye yakın boy yapmışlardı.biberler ve patlıcanlar da şahane oldular.şimdilerde artıkları almak için sıraya girdiler görenler

 16. murat

  arkadaşlar karabükte bulunuyorum. yakın çevremde ve yakın çevre illerde bulunan mantar tesisi var mı bildiğiniz. atıkları alacam

 17. Alper Ünaldı

  atık mantar kompostlarınızı değerlendirebiliriz, elinde kompost atığı olanlar iletişime geçerse memnun olurum

 18. cahit

  elimde 5 ton civarında atık kompost var ilgilenen arkadaşlara duyurulur.

 19. ali

  değerli üretici arkadaşlar, gelibolu evreşe beldesinde bulunan çiftliğimizde küçükbaş hayvan yetiştiriciliği ve yem bitkisi üretimi yapmaktayız. istiridye mantar üretiminde kullanılan atık kompostun hayvan yemi veya organik gübre olarak kullanılıyor olması ilgimi çekiyor. bu düşünceden yola çıkarak kompost ve istiridye mantarı üretimi yapmayı planlıyoruz. kompost ve istiridye mantarı üretimini başarmış arkadaşlarla tanışmak ve değerli tecrübelerini paylaşmak ve tesislerini gezmek isteriz. gerekli ekipmanı 2. el almayı planlıyoruz. devreden arkadaşlarla da tanışmak onlarında değerli tecrübelerini dinlemek isteriz. doğru yerden başlamak için katkılarınızı bekliyoruz.

 20. ziya

  güzel bir hizmet ayarlamışsınız. teşekkürler

 21. Turan

  yakında atık kompostları çıkartacağım, satın almak isteyenler ulaşsın

 22. murat

  arkadaşlar karabükte bulunuyorum. yakın çevremde ve yakın çevre illerde bulunan mantar tesisi var mı bildiğiniz. atıkları alacam

 23. halil

  gübre haline getirilmiş atık kompostun tonu ne kadar?

 24. cahit

  ilkbahar döneminde bolca ihtiyacım olabilir. atık kompost satan arkadaşlar, tonunu fiyatlarıyla birlikte yazarlarsa sevinirim.

 25. zeki

  benim de elimde çok miktarda kompost kalıyordu. ne yapacağımı bilemiyordum. umarım buradan bir şekilde atık kompostumuzdan da para kazanırız. teşekkürler bu düşünce için.

 26. ahmet deniz

  elimizde kalan kompostları değerlendirmek konusunda gerçekten çok sıkıntı çekiyorduk, umarım buradan bir şekilde kompostlarımızı değerlendirebiliriz.

Leave a Comment