Kompost alım | satım

mantar kompost yapım

Mantar Kompost Alım Satımı
Merhaba sevgili mantar üretimi satışı, kompost üretimi satışı, misel üretimi satışı yapan, mantar toplayan, toptan mantar alan arkadaşlar…

Sayfanın sonunda yorumlara ilanınızı bırakabilirsiniz.
Bu bölümü elimizde bulunan mantarların ve yetiştiricilik malzemelerinin alış ve satış işlemlerine yardımcı olmak amacıyla sayfamızı açmış bulunuyoruz. Her türlü yenilebilir ve tıbbi mantar kompostlarınızı bu bölümde satışı ve alımı için ilan bırakabilir, yorumda bulunabilirsiniz.

Mantarlar klorofil içermediklerinden diğer bitkilerde örneğin meyve ağaçları ve sebzelerde olduğu gibi özümleme yapamazlar. Bu bakımdan da mantarın beslenmesi diğer bitkilerden çok farklıdır. Mantar, kendisi için gerekli tüm besinleri bulunduğu ortamdan hazır olarak sağlamak zorundadır. Mantarların beslenmesi için gerekli olan ortam çeşitli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin maddelerinin ilavesi sonucu özel yöntemlerle hazırlanır. Özel şekilde hazırlanan bu ortama mantar yetiştiriciliğinde kompost adı verilir. Üretimde büyük işletmeler kendi kompostunu hazırlayarak mantar üretimi yaparlar.

Pastörizasyonu tamamlanmış iyi bir kompost homojen bir yapı göstermeli, amonyak kokusu tamamen atılmış olmalı, kolaylıkla parçalanmalı ve esnek olmalıdır. Bunun yanında kompostun nem oranı %65, azot oranı %1,8 -2 ve pH değeri 7 civarında olmalıdır.

Bunu da oku :  Göbələk

Pamuk Çekirdeği Kabuğu Ve Buğday Samanı
Pamuk çekirdeği kabuğu ve buğday samanı karışımının su tutma kapasitesi, sadece pamuk çekirdeğine göre daha fazladır. Sadece pamuk çekirdeği kabuğunun % 55-58 oranında su tutma kapasitesi vardır. %65-70 gibi oranlara çıkabilmek için saman ile karıştırılmalıdır.

Talaş, Kepek Ve Şeker
Meşe, Kavak, kızılağaç, akçaağaç, huş ve yabani kiraz talaş kaynağı olarak kullanılmaktadır. Yonga, tahıl samanı, mısır koçanı, yonca ve şeker kamışı küspesi talaş ile birlikte kullanılabilir.

Buğday Samanı, Nohut Unu Ve Kepek
Serin iklimlerde,% 20 kadar bir katkı maddesi veya tamamlayıcı malzemeler kullanmak mümkündür. Sıcak iklimlerde % 7.5 dan fazla katkı kullanılmamalıdır.

Bölgemizde kompost fiyatı, kompost fiyatları, istiridye mantarı kompost maliyetleri nedir?

Yüzlerce Kompost üreticisi sitemizin bu ücretsiz hizmetinden faydalanarak ticaretlerini geliştirdiler. Şimdi sıra sizde…


Kültür Mantarı İçin Kompost Nasıl Hazırlanır?

Genel Uyarılar
Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bu web sitesine girmeniz veya bu web sitesindeki herhangi bir bilgiyi kullanmanız sitemizde yer alan tüm koşulları ve hükümleri kabul ettiğiniz anlamına gelmektedir.

Bu web sitesinin kullanımından doğan ve doğacak her türlü zarar ve/veya kayıplardan dolayı sitemizin, editörlerinin yada yöneticilerinin hiçbir hukuki ve cezai sorumluluğu bulunmamaktadır.

Sitemiz bu yasal uyarıda yer alan tüm koşulları ve hükümleri önceden bir ihbara gerek kalmaksızın değiştirme ve güncelleme hakkına sahiptir.

Dolandırıcılık olaylarına karşı lütfen dikkatli olunuz. Sitemiz üzerinde yapılan ilan ve yorum içeriklerinin hukuken ispat hükmü yoktur, mahkemelerce delil olarak kabul edilmez.

Site yöneticileri, editörleri olarak biz herhangi bir ürün ve hizmet almıyor ve satmıyor; alım-satımlara aracılık etmiyoruz. Herhangi bir üretici/danışman ile bir bağımız yoktur. Bu platform üzerinde yapılan herhangi bir alışverişten sitemiz hiçbir şekilde komisyon talep/kabul etmemektedir. Sitemizin bir e-ticaret sitesi olmadığını unutmayınız.

Genel site kuralları için sitemiz hakkımızda kategorisini inceleyiniz

Sayfa kullanımı
Yorum yazan kişiyi ve/veya ilan vereni korumak adına koyduğumuz kuralları okuyunuz, sitedeki ilanlarınızın silinmesi veya değiştirilmesini istiyorsanız iletişim bölümüden bize ulaşın.

İletişimin sağlığı açısından gönderdiğiniz mesajlarda; isim, telefon, şehir, email gibi tüm önemli detayları eksiksiz yazınız. Eksik bilgiler size müşteri kaybettirir.

İlgilendiğiniz ürün ya da hizmetle ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Sitemize verilen ilanların veriliş tarihlerine dikkat ediniz. Süreleri bir ayı geçmiş ilanların sahipleriyle iletişime geçmemeye özen gösteriniz.

Sitede yer alan ilanların doğruluğundan ilan sahibi sorumludur. Alışverişlerinizde mutlaka karşı taraf ile sözleşme yapınız. Tanımadığınız kimselere para göndermeyiniz. Herhangi bir ön ödeme veya kapora ödemesi yapmanız durumunda ve mal/hizmet teslim alamamanız halinde, sitemizin hiçbir hukuki sorumluluğu bulunmadığını biliniz. Alışverişlerinizi mutlaka güvenilir ortamlarda, garantili yöntemler seçerek yapınız. İlanın kalitesi ve ilan sahibinin yaptığı önceki alışverişler için ilan sahiplerine referans sorabilirsiniz.

Herkese açık olarak bilgi paylaştığınızda, paylaşımlarınızın arama motorları tarafından dizine eklenebileceğini unutmayınız.

Bu uyarılara dikkat ederek ücretsiz ilan verebilir, sitemizi keyifle kullanabilirsiniz.

Sitemizde yer alan tüm yazılar ve kurallar sizi korumak ve sitemizin güvenilir, doğru, temiz ve huzurlu bir ortam olarak devam etmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 636 times, 7 visits today)

Related posts

8 Thoughts to “Kompost alım | satım”

 1. berkan derya

  Merhaba arkadaşlar yaklaşık 30 yıllık deneyimimizle türkiyede kültür mantarı yetiştiriciliğini 3. Yapan ekibimizle beraber %25 verim garantisi ve ayrıca üretilen mantarınızı alma ve pazarlama garantisi veriyoruz ( bizim danışmanlığımız bünyesinde yetişen mantarları sadece) bu özellikle belirtiyorum merak edip görmek isterseniz bizim üretimimiz olan mantar kalitesi bi başka yerde kesinlikle yok merak edenler tesislerimizi görmek isteyenler buradan ulaşabilirler. izmir

 2. burak erten

  Adana ve bölgesinde istiridye kompostu satan var mıdır?

 3. şevket deniz

  ilaçsız istiridye flaşlarımız satışa hazırdır. İlgilenenlere duyurulur. manisa/salihli

 4. deniz kadir

  kompost almak istiyorum

 5. harun karakoca

  Yozgat’ta mantar kompostu alabileceğim bir yer var mı ?

 6. hasan

  Bolu Düzce ve yakınlarında kültür mantarı kompost ve misel almak istiyorum.

 7. Yahya Seki

  öncelikle mantar yetiştirmek satmak pazarlamak isteyen arkadaşlara böyle bir site açtığınız için teşekkür ederim.ben ankarada kültür mantarı yetiştirmek istiyorum fakat kompost hazırlama tohum lama işlemleri emek isyeyen meşakkatli iş.bu işi yapan arkadaşlardan hazır misellenmiş poşetlerde ekilmiş kompost almak istiyorum.hazır kompost satan arkadaşların telefon numaralarını beklerim.

 8. Murat yesilyurt

  Ben kültür mantarı yetiştiren istiyorum mantar konpostu nereden alabilirim İstanbul’da konpost satan varsa iletişim numaralarını verebilirmisin teşekkürler

Leave a Comment