Mantarın pazarlanması

mantar tezgah

Mantarın pazarlanması
Mantar alımı veya mantar satımı yapmayan sitemiz 2014 verilerine göre 45.000ton olan mantar üretimi gözönüne alarak gün geçtikçe kendini geliştiren bir konumdadır. Sitemiz gelen talepleri karşılayabilmek amacıyla yeni yatırımlar yaparak büyümeye devam etmektedir.

Mantar alımı veya mantar satımı konularında; sitemiz üzerinden ilanlardan mantar, kompost tedarik eden, danışmanlık hizmeti alan üreticilerden herhangi bir ücret almamaktadır. Üretilen mantarlarını sitemiz üzerinde diğer alıcılar değerlendirerek belirli bir alt limit olmayıp üst limit olmaksızın alımını gerçekleştirmektedir.

Mantar Nasıl ve Nereye Pazarlanır ?
Mantarı pazarlamak zor bir iş değildir. Bir çok ürünün aksine mantar sektöründe rakip kavramı pek yoktur. İhtiyacın hızla artması ve mantar tüketiminin geçmiş yıllara göre sürekli yükselen bir grafik içinde olması hemen her gün bir çok girişimciyi bu alana sürüklemektedir. Az maliyetle para kazanmaya başlanılabilmesi de bu işi cazip hale getirmektedir.

Pizza üretiminden yemek ve catering ( yemek üretici ) şirketlerine, restaurantlar?dan semt pazarlarına, gross marketlerden mahalle manavlarına, konserveci ve salamuracılardan sebze hallerine kadar daha sayamadığımız bir çok gıda sektörüne satışı vardır. Sürekli tüketimin artmasından dolayı kimse mantar satıcısını geri çevirmez. Mantar üretiminde ve pazarlamasında zamanın büyük önemli vardır. Bugün 1 ton günlük mantar alan bir şirket 1 hafta sonra alımı 2 katına çıkarabilir. Bu sektörde pazarlamacı ve aracı şirketlerin giderek artması üretimcinin yüzünü güldürmektedir.

Bunu da oku :  Kompost üreticilerine sorular

Gün geçtikçe daha çok ilgi gören mantar çeşitli sektörlerde alıcı bulmaktadır. Bunlardan bazıları;

 • Türk Mantar sitesi
 • Semt pazarları
 • Marketler
 • Restaurantlar
 • Oteller
 • Fast Food zincirleri
 • Pizza üretimi
 • Donmuş gıda sektörü
 • Catering şirketleri
 • Manavlar
 • Sebze halleri
 • Mantar üretimine başlanması ile sektöre girilmiş olur. Sitemize telefon ve iletişim bilgileri eklenerek sektörden bir çok telefonlar alınmaya başlanır. Dağıtım ve pazarlama şirketlerinin en büyük sıkıntısı zamana karşı yarışıldığından daha çok mantar üretimcisini bünyelerine katabilmesidir. Böylelikle her gün ve her zaman istediği kadar mantar alımı yapmak isterler. Üretimciden tedarik ettiği mantarın sürekli artması kendi pazar paylarının da artması anlamına gelmektedir.

  Mantar alıcıları ve satıcıları
  Mantar alımı veya satımı konularında sitemizde, danışmanlık hizmeti alan veya proje teslim üretime başlayan tüm üreticilere gerekli kaynakları bulabilirler. Üretilen mantarları şirket bünyemizde dğrudan kg bakılmaksızın limitsiz işlem gerçekleştirilir. Dünya geneli mantar konularında hizmet veren sitemiz, yurtdışından da isteklere yanıt verebilecek bir istihdamoluşturmaktadır.

  Biz TÜRKMANTAR olarak mantarı pazarı içinde yeni üreticilerimiz ve girişimcilerimizi teşvik etmeye devam etmekteyiz, ilk olduk ve hala tekiz.

  Click to rate this post!
  [Total: 1 Average: 5]
  (Visited 37 times, 2 visits today)

  Related posts

  Leave a Comment