Kendi kompostunu hazırla

mantar kompost hazırlama

Kendi kompostunu hazırla
Tüm Üretici arkadaşlara Selamlar
Arkadaşlar uzun zamandır siteyi ziyaret etmiyordum. Zaten son yazımda da bir daha yazmam demiştim. Fakat tövbemi bozmak zorunda kaldım. Allah affetsin.

Arkadaşlar, eğer bu İstiridye mantarının kompostunu kendiniz üretmiyorsanız sadece KÖLE olur, kompost satana para kazandırırsınız.

Kompost hazırlandıktan sonra acilen uygun şartlara iklimlendirilmiş bir KULUÇKA odasına alınmalıdır. 2-3 hafta arası bu odada nem-ısı-karbondioksit ve PH dengeleri eşit uygunlukta olup ilk pinler görülmeye başladığı andan itibaren ÜRETİM odasına alınmalıdır. Burada nem-sıcaklık-PH ve Karbondioksit kontrolü yine uyumlu olmak zorundadır. RUTUBETLİ YERLER DEĞİL aksine rutubetsiz hatta hiç nem olmayan yerlerde HAVANIN nemlendirilmesiyle kurulan Üretim odalarına alınmalıdır.
NEM ve RUTUBET ayrı şeylerdir.

Şimdi Siz hangi şartlarda hazırlandığını bilmediğiniz su ve saman karışımı bir takım poşetleri satın alıyorsunuz. KOMPOST ÜRETİCİSİ VİCDANSIZ ancak siz KENDİNİZE DAHADA VİCDANSIZ davranıyorsunuz. Kuluçka odanız yok. Her şeyi 100 metrekare yerde sadece demir ve havalandırma sistemiyle çözebileceğinizi sanıyorsunuz. Pastörize edilmiş ortamda üretilen kompost bir şehre veya başka tesise taşınınca hasar görür.

Bu işi ticari olarak yapan biri olarak söylüyorumki bu ülkede 3 tane miselci vardır 1 tanesi yerli diğer 2 tanesi yabancı. Yerli olan da Yabancı olan bu iki firmada Allah için harika,
Buraya kadar Üreticileri suçladık.

Bunu da oku :  İstiridye mantarı üretim sertifikası

Bu hazır kompost alanların hiçmi suçu yok?
Kuluçka odan yok. Kahvede oturup kompostunu bekliyorsun. Ne mantardan ne de komposttan ne de miselden anlıyorsun. Sonra adamın biri sana 10 ton ıslak saman veriyor 2 ay sonra ağlıyorsun.

Kaliteli misel al. Hijyene dikat et. Kuralları uygula. KENDİ KOMPOSTUNU HAZIRLA.
Mustafa Öztürk

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 423 times, 1 visits today)

Related posts

Leave a Comment