İstiridye mantarcılığına başlarken

istiridye mantarhane ücgen

İstiridye mantarcılığına başlarken
İstiridye Mantarhane tesisi nasıl olmalı?
Bu bölümde tarafımıza ulaşan bir e-maile soru cevap yöntemiyle açıklık getireceğiz.

Tesis kurulumunu siz mi yapıyorsunuz?
Evet, Tesis kurulumunu şirketimiz de yapabiliyor fakat sizin kendi tesisinizi nasıl kuracağınızı da öğretebiliyoruz. İşi yapacak olan elektrikçi, Demirci, Su işlerini yapan arkadaşlara her konuda bilgi veriyor ve yol gösteriyoruz. Uzman bir personel istediğiniz takdirde ücreti mukabilinde bir ziraat mühendisi gönderebiliyoruz. Projelendirme hizmeti de sunuyoruz. Tüm bunları bedava ve hiçbir ücret almadan yapıyoruz. Bir dua yeterli bizim için.

Bir istiridye Mantarhane tesisi nasıl olmalı?
Dikdörtgen bir yapıya sahip olmalı. Bu havalandırma için çok önemli.
Tavan yüksekliğiniz en az 2,5 metre, en fazla da 3,80 metre yüksekliğe sahip olmalı. Binanın bu değerlerin üzerinde olması durumunda içeride barındıracağınız alanınız fazla olacağından ısıtılacak ve soğutulacak metreküp olarak hava miktarınız fazla olacaktır, haliyle klimalar açısından elektrik sarfiyatınız fazla olur.
Etrafında yaşayanlar mümkün mertebe olmamalı. Zira havalandırma fanları gürültü yapar. Mantarhane de 7/24 her saat 2 dakika havalandırma yaparız. Bu durumda komşunuz olursa rahatsızlıklar yaşanabilir.

Bunu da oku :  İstiridye Mantarı Üreticileri Dikkat IV

Üretim ile ilgili bilgilendirme eğitimi – seminer veriyor musunuz , veriliyorsa nerede, kaç gün ve ücretli mi?
Evet, mantar yetiştirme konusunda eğitim veriyoruz ve bunun için bir bedel almıyoruz yani ücretsiz. Bize bir dua etmeniz yeter. Denizli’de kendi tesisimizde yardımcı oluyoruz. Bana 1 gün ayırmanız yeterli.

Tesis anahtar teslim fiyatınız ne kadar?
Kompost dâhil yaklaşık 35.000 TL. Kendiniz de tesisinizi kurabilirsiniz. Eğer bizimle çalışmaya karar verirseniz yapılan harcamaları kalem kalem liste haline getirip size verilecek. Böylelikle başka yerlerle de fiyat karşılaştırması yapabilmenize olanak sağlanacaktır. Şirketimiz Danışmanlık adı altında hiçbir ücret talep etmeyecek ve almayacaktır. İnternet ortamında 3.000-5.000 TL rakamlar isteyen şahıslar var. Dikkatli olun ortalık çakal kaynıyor.

Üretim ile ilgili bilgilendirme eğitimi – seminer veriyor musunuz (veriliyorsa nerede, kaç gün ve ücretli mi?
Evet,mantar yetiştirme konusunda eğitim veriyoruz. Denizli’dekendi tesisimizde yardımcı oluyoruz. Bana 1 gün ayırmanız yeterli. Para almıyoruz. Bir dua yeter.

Kompost bir defaya mahsus mu alınıyor her üretimde hep alınacak mı?
Şirketimizin kompostları her 60 günde bir değiştiriliyor. Böylelikle yılda 6 defa üretim yapabiliyorsunuz hem de hiç riske girmeden.

Bunu da oku :  Kabaca mantar yetiştirme maliyeti

Kompostların nakliyesi kime ait?
İstiridye mantarı kompost’unun nakliyesi size ait. Nakliye firmalarıyla görüşerek en uygun fiyatla sevkiyatı çözüme kavuşturuyoruz.

Tesis kurulduğu zaman mal kaç günde oluşmaya başlıyor?
Uzman personelimizin son kontrolünden sonra eksiklerin olmadığına ve yerin uygun olduğuna dair rapor verildikten en geç 1 hafta içinde ürünler sevk ediliyor.

Dört mevsim üretim oluyor mu, pazarı var mı?
Evet, 365 gün boyunca üretim yapabileceğiniz şekilde size uygulamalı eğitim veriyoruz. Her zaman mantarınızı piyasanın en yüksek fiyatından satmanızı sağlıyoruz.

İşe başlamadan önce sözleşme yapıyor musunuz?
Evet, sözleşme yapıyoruz ve bu sözleşme her iki tarafı koruyor. Yaptığımız sözleşme Tek tarafı koruyan bir sözleşme yapmıyoruz. Tüm taahhütlerimizi ve konuşulanları her şeyi kapsayan bir sözleşme yapıyoruz. Bizde söz senettir.
A.K.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 49 times, 1 visits today)

Related posts

2 Thoughts to “İstiridye mantarcılığına başlarken”

  1. Nurcan

    Bu konuda bilgi almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim

  2. dursun o.

    İyi akşamlar. Sektöre giriş yapmayı düşünüyorum. Yaklaşık maliyet hesabını kendi kafamda kuramadım. 100 metrekarelik bir tesisi kurmanın maliyeti ne kadar acaba? Bolu dan yazıyorum buralarda yetişir mi bilgi almak istiyorum ? kolay gelsin. Bolu

Leave a Comment