Akdeniz usulü mantar

Akdeniz usulü mantar

Akdeniz usulü mantar
Mantar protein, vitamin ve mineraller açısından eşsiz bir sebzedir. Protein değeri yüksek bir besin olmakla birlikte yağ oranı düşük olduğu için diyet yapanlar tarafından da rahatlıkla tüketilebilir.

Mantar, marine edildiğinde lezzeti bir kat daha artar. Beyaz şarap, soya sosu ve zeytinyağı gibi soslarda bekletip pişirebilirsiniz. Bu sosları pişirirken direkt olarak da ekleyebilirsiniz. Geleneksel bir sebze olan mantarı siz de değişik bir tarifle sevdiklerinize sunabilirsiniz.

1. Hazırlanışı
Mantarları yıkayıp süzgeçte bekletin, suları süzülünce büyüklüklerine göre ikiye veya dörde kesin. Kişniş yapraklarını dallarından ayırın. Soğanı soyup yemeklik doğrayın. NutriCook tenceresinde ısıttığınız zeytinyağında soğanları şeffaşaşıncaya kadar çevirin. Sırasıyla beyaz şarap, su ve limon suyunu ekleyin. Son olarak salça, kişniş tohumu ve mantarları ilave edip tuz, karabiber ile tatlandırın. NutriCook\’un kapağını kapatın.

2. Pişirme: NutriCook yanınızda!
Akıllı kontrol saatini 3 dakikaya ayarlayın. 1. programı seçin. Buhar çıkışı gerçekleştiğinde ateşi kısın, böylece geri sayım başlamış olur. İşaret belirdiğinde ateşi kapatın ve program seçiciyi buhar konumuna getirin. Böylece düşük basınçta buharlı pişirme otomatik olarak başlar.
03:00 + 04:00

3. Servise hazırlık
Pişirme işlemi sona erdiğinde, NutriCook\’un kapağını açın. Mantarları ince kıyılmış kişniş yaprakları ile süsleyip ılık veya soğuk olarak servis yapın.

Malzeme Listesi
? 700 gr. mantar
? 1 adet soğan
? 50 ml. sek beyaz şarap
? 1/2 adet limonun suyu
? 100 gr. domates salçası

? 2 yemek kaşığı zeytinyağı
? 100 ml. su
? Kişniş tohumu, tuz ve karabiber
? Birkaç sap taze kişniş


Akdeniz usulü mantar yemek tarifi

Besin Değerleri Tablosu /1 porsiyon için
? 128 kcal
? Protein: 6.2 gr
? Yağ: 6.7 gr
? Karbonhidrat: 12.4 gr
? Sodyum: 18 mg

ADS
Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]
(Visited 135 times, 1 visits today)

Related posts

2 Thoughts to “Akdeniz usulü mantar”

  1. Remziye

    Küp küp kestiğiniz tavuk göğsünü ekleyin. Tavuk pişirirken kekik ve mantarı da ilave edin. Hepsi pişince pilav ile servis yapın.

  2. canan turşucu

    çok lezzetli olacağını düşünüyorum. Deneyeceğim en kısa zamanda. Kocaeli

Leave a Comment